Neden Kavaklıdere Koleji?

Neden Kavaklıdere Koleji?
Neden Kavaklıdere Koleji?

Değerli velimiz; çocuklarımızın Kavaklıdere Kolejinde eğitim görmesi için 10’larca sebep var. İlgiyle büyüttüğünüz çocuklarınıza sizin gösterdiğiniz özenin aynısını gösterebilecek olan Ankara’daki tek okul olmanın gururunu yaşıyoruz. Her öğrencisine özel olduğunu hissettiren, ona özel yaklaşan okulumuzda eğitim, öğretim, disiplin ve başarı daimidir. Sizler de onlardan biri olduğunuzda:


Yetenekli, Tecrübeli, Dinamik Öğretmen Kadrosu

Birikimli, MEB müfreadatına ve sınav sistemlerine hâkim öğretmenlerimizin teknolojik donanımları etkin bir biçimde kullandığı sınıflarda başarıyı yükseltiyoruz.

Son Teknoloji Akıllı Tahtalar

Akıllı tahta ve doküman kameranın birleşimiyle etkileşimli derse gücünü arttıran öğretmenlerimiz, öğrenme modellerini etkin bir biçimde kullanıyor.

Doküman Kamera

Sınıflardaki doküman kameralar sayesinde öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırladığı her çalışma ister A4 kâğıtta olsun isterse bir müsvedde kâğıtta, anında bir görsel materyale dönüşüyor...

Klimalı Sınıflarda Eğitim

Tüm sınıflarında klima bulunan okulumuz, öğrencilerimizin sıcak ya da soğuk tüm hava koşullarından korunmasına olanak sağlıyor.

Tüm Sınıflarda Hava Temizleme Cihazı

Sınıflarımız en fazla 10 kişilik olsa da sınıf havasının daima stretil bir biçimde kalmasını sağlayan hava temizleme cihazlarımızla öğrencilerimizin sağlığını ön planda tutuyoruz.

Kürsüde Eğitim

Öğretmenlerimizin sınıfa tam hâkimiyetini sağlayan kürsülerimiz sayesinde öğretmen ve öğrenci arasındaki mesafe bir yandan korunurken bir yandan da etkili bir eğitim öğretim ortamı yaratılıyor.

Özel Tasarım Sınıflar

Her öğrencinin kendi koltuğu, kendi ahşap sırası, dolabı, kıyafet askısı, cep telefonu kilitleme dolabı sayesinde geleneksel eğitim anlayışının ötesinde bir sistem hayata geçiriliyor.

Bilimsel olarak kanıtlanmış, göz yormayacak şekilde tasarlanmış sınıflar ve boyalarla eğitime bambaşka bir bakış açısı getiriliyor.

24 Saat Eğitim Anlayışı

Eğitim öğretimin 24 saat aralıksız devam ettiğine inanıyoruz, bu nedenle okuldan sonra düzenlediğimiz akşam dersleri ve gece kamplarıyla öğrencilerimizin tam öğrenmeyi gerçekleştirmesini sağlıyoruz.

Zorunlu
Zorunlu
Zorunlu
Zorunlu
Zorunlu

NORMALLEŞME SÜRECİNDE KORONA VİRÜS (COVID-19) İLE MÜCADELEDE OKULUMUZDA ALMIŞ OLDUĞUMUZ ÖNLEMLER

NORMALLEŞME SÜRECİNDE KORONA VİRÜS (COVID-19) İLE MÜCADELEDE OKULUMUZDA ALMIŞ OLDUĞUMUZ ÖNLEMLER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kavaklıdere Koleji olarak okulumuz öğretmenleri, öğrenciler ve velileri ile Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir coşku ile kutladık.

SINAV TAKVİMİ

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Anadolu Lisesi ve Ortaokul 1.Dönem 1. ve 2. Yazılı Sınav Takvimi

ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZE GEZİSİ

Kavaklıdere Koleji olarak, bugün tarih öğretmenimiz Ömer DEMİR önderliğinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve “Altın Elbiseli Adam” gezimizi gerçekleştirdik.

MESLEKİ TANITIM VE SÖYLEŞİ

Kavaklıdere Koleji olarak ''Mesleki Tanıtım ve Söyleşi'' etkinliklerimiz kapsamında Mimar ve Ankara Ticaret Odası Komite Üyesi Sayın Sedat DULKADİROĞLU ve İç Mimar aynı zamanda Çevre Tasarımcı Sayın Necmeddin Bilal ÇAKIR'ı okulumuzda ağırlayacağız.